Bankovanie – vákuová masáž

Nechajte sa vtiahnuť silou podtlaku, výnimočne prekrviť a uvoľniť chrbát. Nič nedokáže tak výborne odblokovať stuhnuté svalstvo, ako malá sklenená banka chvíľku pôsobiaca na ubolený chrbát. Stačí pár minút a zažijete na vlastnej koži príjemný pocit uzdravujúceho vákua.
Počas dávnych vekov v Číne, 2500 rokov pred Kristom v starobylom Egypte a aj na najstaršom Erbesovom papyruse, považovanom za najstaršiu učebnicu lekárstva, napísanom približne roku 1550 pred Kristom . Vo všetkých týchto vyspelých kultúrach našej minulosti poznali obrovskú silu prikladania bánk na telo. Učenci týchto časov a poznatky dnešnej alternatívnej medicíny vám umožňujú objaviť prastaré techniky, toľkokrát osvedčené a účinné na kožu a podkožie, svaly, kĺby, zažívacie ústrojenstvo, nervový systém, kvalitu a čistenie krvi, detoxikáciu.
Objav silu uzdravujúceho vákua, rezervuj si svoju hodinku.

Bankovanie výlučne suchými, sklenenými bankami, žiadne pichanie do kože, iba príjemný pocit podtlaku. Povrch pokožky zostáva neporušený, banka na tele vytvorí podtlak vsatím kože a časti podkožia, čo spôsobí popraskanie drobných cievok. Červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláciu krvi a prívod kyslíku do okolia, nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen priamo na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne. Z nesprávneho držania tela, chôdze, sedenia, po úraze, sa po určitom čase vytvorí v svale „gelosa“, zatvrdnutie svalu, po určitom čase začne ovplyvňovať aj orgán v ktorého zóne sa nachádza. Platí to aj opačne. Ak máme chorý niektorý vnútorný orgán, na príslušnom mieste na chrbte, alebo pri zodpovedajúcom stavci sa objaví po čase bolestivá spazma alebo iná zmena. Preto sa vždy pred bankovaním tieto bolestivé, chladné, či horúce miesta, hrčky a zatvrdliny vyhmatávajú a podľa toho sa umiestňujú banky.
Účinky bankovania:
Uvoľnenie stuhnutého svalstva, odstránenie blokády chrbtice, dokázateľne posilňuje imunitný systém, pri bolestiach hlavy, migrénach, reume, astme, hypertenzii, kožných problémoch, chronickej únave a mnohých ďalších diagnózach. Výrazný doplnok na boj s  celulitídou, bankovanie je vhodnou súčasťou anticelulitídového programu. Pri eliminácii „pomarančovej pokožky“ má táto metóda veľmi dobré výsledky. Okrem výrazného uvoľnenia svalov a rozprúdenia toku energií má táto metóda veľký význam aj pri čistení organizmu od usadených splodín látkovej výmeny. Účinky tejto terapie budú mať svoje výsledky, ktoré skutočne pocítite a viac na bankovanie nedáte dopustiť.

Trvanie: 30 / 45 / 60 minút

Varianty: chrbát (prípadne kĺby)

Cena: 15/ 20 / 25.- Eur