Rašelinový zábal

Z ekologických dôvodov sme túto formu masáže vyradili z našej ponuky. (ťažba a ničenie vzácnych rašelinísk)

 

Obľúbenú procedúru dnešných moderných kúpeľov, máte teraz ozaj len na skok. Rašelinové zábaly od teraz aj v Kúsku Raja.
Tisíce rokov uplynuli. Mnohé kvety, rastliny, dreviny vyrástli, a opäť sa pominuli, v neustálom kolobehu života. A ako sa táto flóra rozkladala, vznikala organická hmota – rašelina. Procesy kvasenia, rozkladu, prevažne rastlinných zvyškov, bez prístupu kyslíku, zabezpečili jedinečný produkt, ktorý je teraz pripravený v jednorazovom pláte, určenom práve pre váš chrbátik.
Rašelina je zložená zo stoviek odumretých rastlín a obsahuje veľké množstvo živín, minerálov, prírodných stopových prvkov a iných látok. Okrem toho obsahuje triesloviny, vosky, enzýmy a veľmi prospešnú kyselinu huminovú. Rašelina sa vynikajúco vstrebáva do pokožky, vyživuje ju, obnovuje a prekrvuje. Má vynikajúce antibakteriálne a detoxikačné vlastnosti.
Rašelinový zábal sa prikladá v polopriepustných membránových vreckách na vybranú, alebo celú plochu chrbta. Následne sa prikryje gélovou poduškou, zohriatou na teplotu 60°C. Nechá sa pôsobiť 30 minút, počas ktorých sa chrbát postupne zahrieva. Počas pôsobenia sa rašelina na tele, vďaka gélovej poduške zohreje na požadovanú teplotu, zhruba 44 stupňov Celzia.
Rašelinový zábal je najosožnejší pri liečbe reumatických, nervových ochorení, bolestí kostí, kĺbov. Má efekt pri urologických a gynekologických chorobách. Ochoreniach dýchacích ciest. Zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov. Rovnako má priaznivý vplyv pri liečbe artrózy.
Táto forma terapie sa neodporúča pri ochoreniach srdca a ciev, vysokom krvnom tlaku, precitlivenosti na teplo, po mozgových príhodách, po onkologických operáciách. Ďalej pri poraneniach kože, tehotenstve a alergiách na huminové kyseliny.
Rašelinový zábal je možné absolvovať vždy iba v nasledujúcivh mesiacoch roka – október až marec.

Trvanie: 30 minút
Varianty: chrbát
Cena: 15.- Eur

Predl’žte si túto masáž o ďaľšiu polhodinu. Po rašeline zohriaty chrbát  a  klasická masáž, či mäkké techniky, sú ideálne kombinácie, pre uvoľnenie celého chrbta.